i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2019    /     CZECHOWICE-DZ> Piknik strzelecki    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

CZECHOWICE-DZ> Piknik strzelecki

W dniu 11 maja 2019 r. na Strzelnicy Myśliwskiej Jana Francuza w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej „O Puchar Przechodni Prezesa Koła nr 14 ”. Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.  W zawodach uczestniczyły oprócz gospodarzy z Czechowic Dziedzic, trzy drużyny zaprzyjaźnionych kół :z Bielska-Białej koło nr 29, Pszczyny koło nr 18 oraz Tychów koło nr 3. Główną konkurencją zawodów było MTS (strzelectwo sylwetkowe) w czterech kategoriach: drużynowa, indywidualna, „Diana” dla kobiet oraz „VIP” dla prezesów.  Puchar przechodni zdobyła drużyna koła nr 14 z Czechowic-Dziedzic, drugie miejsce zajęła drużyna koła nr 3 z Tychów,  trzecie miejsce zajęła drużyna koła nr 18 z Pszczyny. W kategorii „DIANA” trzy panie osiągnęły ten sam najlepszy wynik. O kolejności na podium decydowała ilość zdobytych „dziesiątek” oraz strzelanie barażowe.Pierwsze miejsce zajęła Dorota Gluza, drugie miejsce Barbara Gorzałka a trzecie Joanna Rubka.  W kategorii indywidualnej odpowiednio  miejsca zajęli: pierwsze Leszek Gaszczyk (Czechowice) drugie Jerzy Wierzejski ( Czechowice) trzecie Mirosław Gluza (Pszczyna).    W kategorii „VIP”  zwyciężył prezes koła w Pszczynie Wiesław Kubera, drugi był prezes koła nr 3 w Tychach Tadeusz Szkarłat trzecie miejsce zajął gospodarz prezes koła nr 14 Edward Lesiewicz.  Zwycięska drużyna koła nr 14 z Czechowic-Dziedzic w składzie Jerzy Wierzejski, Mariusz Toboła, Edward Sternal otrzymała „Puchar Przechodni Prezesa”. Pozostali zwycięscy otrzymali statuetki, medale oraz dyplomy.

Po zakończeniu zawodów, przy muzyce i grillu towarzystwo połączonych kół wykorzystując świetną pogodę  kontynuowało integracyjne spotkanie do późnych godzin wieczornych.

Projekt i wykonanie: InforpolNET